معاون وزیر صنعت گفت: در سال گذشته برای چند روز قیمت ارز نوسان پیدا کرد و در کمال تعجب خودروی خارجی در نمایندگی های فروش گران شد حال اینکه این خودرو های موجود با ثبت سفارش قدیم وارد شده و هیچ ربطی به نوسان ارز نداشت
به گزارش خبرنگار پرشین خودرو؛ بی شک صنعت خودرو و حواشی آن همان قدر که جذاب است می تواند پر حاشیه نیز باشد. قیمت، نوع خدمات، کیفیت محصول، گارانتی، وارانتی و ده ها موضوع دیگر هر کدام می توانند به تنهایی یک سازمان عریض و طویل را به خود مشغول کند.

یکی از سازمان هایی که باید در موضوعات مختلف از حق مصرف کننده و البته تولیدکننده دفاع کند، سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان است که در مورد موضوعات خودرویی کمتر واکنشی از سوی این ارگان به یاد داریم اما در اواخر سال گذشته بود که رییس این مجموعه به گرانی برخی خودروها به دلیل نوسان قیمت دلار واکنش نشان داد و این اتفاق را خلاف دانسته و از مجموعه های خودروساز و واردکننده خواست تا قیمت ها را تصحیح کنند.

سید محمود نوابی معاون وزیر صنعت و مدیرعامل سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان قصد دارد در مقابل برخی از اتفاقات حوزه خودرو که می تواند دخالت کند، کوتاه نیامده و حق مردم را بازپس گیرد. اما سازمان حمایت در کدام بخش خودرو می تواند اظهار نظر نماید.

نوابی در گفت وگو با خبرنگار پرشین خودرو در این مورد گفت: خودرو بخش های مختلفی دارد از جمله موضوع واردات و ثبت سفارش که سابق بر این مسوولیت نظارت و انجام آن به انجمن خودروسازان داده شده بود که با تصمیم وزیر صنعت این مهم منتفی شده و به سازمان توسعه تجارت محول شد.

وی ادامه داد: نظارت بر فعالیت تعمیرگاه های مرکزی خودروسازان و واردکنندگان خودرو نیز از وظایف شرکت بازرسی کیفیت  و استاندارد ایران گذاشته شده اما پیگیری شکایت های این حوزه و شکایت ها از حوزه های فروش و تحویل خودرو با سازمان حمایت از مصرف کننده است.

معاون وزیر صنعت وضعیت واردات و قیمت گذاری خودروهای وارداتی را شفاف دانست و افزود: خوشبختانه در حال حاضر شما می توانید قیمت خودرو، ارزش گمرکی، عوارض و سایر هزینه ها را به دست آورده و قیمت نهایی را معلوم کنید بنابراین؛ اگر کسی بخواهد با بهانه هایی مانند نوسان قیمت ارز خودرویی که در ماه های قبل ثبت سفارش شده است را گران بفروشد، ما جلوی ایشان را گرفته و مقابله خواهیم کرد.